مقالات

آیا قلیان باعث لاغری میشود؟

با سلام خدمت همراهان گرامی چیدکس، از اونجا که سلامت مشتریانمون برامون از اهمیت بالایی برخورداره و اینکه چوب قلیون هم به نوعی فامیل دور کار ما حساب میشه تو این مقاله میخوام به این سوالتون پاسخ بدم که ایا قلیان باعث لاغری میشود؟(آیا قلیون باعث لاغری میشود؟)

البته این نکته رو هم جهت اطلاع عرض کنم خدمتتون که چیدکس هیچ فعالیتی در زمینه قلیان ندارد و این مقاله صرفا جهت اطلاعت عمومی بوده.

خب همونطور که میدونید امروزه بسیاری از افراد به دخانیات وابسته شدند، این وابستگی به شیوه های مختلف متفاوت هست. بعضی از افراد با سیگار کشیدن، بعضی از افراد با قلیان کشیدن و برخی با مواد مخرب تر دیگری که تمام این ها آسیب های زیادی به بدن وارد میکند.

آیا قلیان باعث لاغری میشود؟

رفیقی داشتم که مدتی بود سیگاری شده بود . اوایل از من مخفی میکرد این موضوع رو ولی بعد ها متوجه شدم و از او علت اینکار رو پرسیدم. ابتدا گفت فقط سرگرمی و وابستگی ندارم بهش. بعد از مدتی اون سرگرمی تبدیل شده بود به اعتیادی که هیچ راه اجتنابی از اون مخدر که حالا برای این رفیق ما سیگار بود نداشت. بعد از مدتی چون تو خانواده تنها فردی بود که سیگار میکشید و اقوام سیگاری و دوست و اشنای سیگاری نداشت به من که رفیق صمیمی بودم پیشنهاد داد که یکم بکش وابسته نمیشی و…

چرا این ماجرا رو براتون تعریف کردم؟!

ببینید عزیزان بسیاری از افراد که وابسته به ماده مخدری ولو سیگار یا قلیان میشن نیاز دارند که همدم و رفیق و به قولی پایه ای برای اینکار داشته باشند تا لذت بیشتری ببرند. اگر دیده باشید وقتی یک سیگاری در جمع برای سیگار کشیدن خارج می شود ، چند نفر دیگر هم با او همراه می شوند.

هنور مطلب دقیقی راجب به اینکه قلیان موجب لاغری میشه یا نه ندیدم که با شما به اشتراک بگذارم ولی انچه که مسلم هست این ک قلیان ضررات بسیار جدی تری نسبت به سیگار داره و در هر وعده قلیان کشیدن به اندازه 100نخ سیگار کشیدن به بدن اسیب وارد میشود.

جدی‌ترین تاثیرات مضرات قلیان

استفاده از قلیان درکنار سرطان ریه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهان و مثانه نیز همراه است.

همچنین شواهدی وجود دارد که اعلام می‌کند قلیان می‌تواند میزان اسپرم را در مردان کاهش دهد.

مصرف‌کنندگان مداوم قلیان عملکرد ریه‌ای تقریباً 25% پاینتر از آنهایی که قلیان نمی‌کشند دارند. یک تحقیق نشان داده است که کشیدن قلیان خطر ابتلا به سل ریوی را افزایش می‌دهد.

کودکان مخصوصاً بیشتر درمقابل تاثیرات مضرف قلیان آسیب‌پذیر هستند.

اگر در محلی باشند که در آن قلیان کشیده می‌شود، احتمال ایجاد عفونت‌های ریوی، آسم و سندرم مرگ ناگهانی کودک در آنها افزایش می‌یابد.

کشیدن قلیان چطور بر میزان اسپرم مردان تاثیر می‌گذارد:

کشیدن قلیان می‌تواند تحرک و طول‌عمر اسپرم را کاهش داده و موجب تغییرات ژنتیکی شود که بر بچه تاثیر می‌گذارد. ازآنجاکه قلیان حاوی فلزات سنگینی چون آرسنیک، کروم، سرب و کوبالت است، اینها موجب کاهش تولید اسپرم می‌شوند.

 

کشیدن قلیان چه ضررهایی برای سلامتی دارد:

• اگر فویل آلومینیومی که در قلیان استفاده می‌شود کیفیت خوبی نداشته باشد، با زغال در حال سوختن واکنش داده و موادسرطان‌زایی تولید می‌کند که موجب سرطان می‌شود.

• میزان دی‌اکسیدکربن که از طریق قلیان استنشاق می‌شود درمقایسه با سیگار بسیار بالا است و این مسئله باعث می‌شود که کشیدنی ک قلیان برابر با 7 تا 10 سیگار باشد.

• افرادیکه قلیان می‌کشند باید از این واقعیت مطلع باشند که دود قلیان چون از آب رد می‌شود و مرطوب است مدت زمان بیشتری در ریه‌ها می‌ماند. برخی میکروب‌ها، عمدتاً باکتری‌هایی که موجب سل می‌شوند، در لوله قلیان وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *