دکوراسیون داخلی

طراحی داخل منزل

طراحی داخل منزل با کمترین قیمت

با سلام خدمت همراهان همیشگی چیدکس، در این مقاله درباره طراحی داخلی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی مطالبی را در اختیار شما قرار می دهیم. شما همچنین می توانید در قسمت سفارش، اطلاعات خود را ثبت کرده تا به زودی همکاران ما با شما تماس بگیرند.

یکی از مهم عوامل نشاط خانه ، طراحی داخل منزل با طرحی شاد و متنوع است. برای این مهم به نکات زیر در مقاله چیدکس توجه کنید:

1- نور و میزان روشنایی منزل را فراموش نکنید

یک دکوراسیون زیبا بدون نورپردازی جذابیت ندارد و تمام تلاش هایی که برای انجام آن صورت گرفته بی نتیجه می ماند. برای اعمال نور در فضا در ابتدا باید جهت آن مشخص شود، سپس میزان نور با توجه به ابعاد فضا تنظیم شود.

این مقاله را حتما مطالعه کنید: تاثیر نور بر زیبایی منزل

 

 

2- از تقارن غافل نشوید

وقتی همه چیز از کنترل خارج می‌شود، حفظ ساختار طراحی در خانه می‌تواند یک وضعیت ثابت در شرایط ناموزون زندگی ایجاد کند. یک راه حل ساده برای این امر استفاده از تقارن در دکوراسیون شاد منزل است.

استفاده از این مورد هنگام نمایش وسایل و چیدمان آن‌ها، به تقویت احساس نظم و راحتی کمک می‌کند. مغز ما به چیدمان‌های متقارن توجه نشان می‌دهد، بنابراین هنگام چیدمان مجموعه‌ها و وسایل، این ایده مهم ریاضی را در ذهن داشته باشید.

3- یک زمینه خنثی ایجاد کنید

در حالی که به نظر می‌رسد یک زمینه خنثی (مانند دیوار) به عنوان نقطه مقابل شادی عمل می‌کند اما این مهم در واقع بنیادی عالی برای ایجاد یک فضایی شاد است زیرا تمامی آثار هنری الهام بخش، عکس‌های ارزشمند و اشیا احساسی شما را برجسته می‌کند.

قرار دادن تصاویر و تابلوها در یک زمینه خنثی احساسات خوب را تحریک می‌کنند. یک رنگ خثی مانند کرمی یا سفید استخوانی می‌تواند زمینه عالی را برای دیوارهای خانه فراهم کند. از طرفی دیگر، توصیه می‌شود از شَر هر چیزی که در خانه اضافی به نظر می‌رسد و احساسات شما را تحریک نمی‌کند، خلاص شوید

4- طبیعت را به خانه بیاورید

فواید سلامتی جهت صرف وقت در طبیعت، از نظر علمی ثابت شده است. غوطه ور شدن در طبیعت، انرژی ذهنی شما را بازیابی می‌کند و التهاب را کاهش و تمرکز را بهبود می‌بخشد. اما وقتی تمام وقت کار می‌کنید، همیشه نمی‌توانید نوردهی مورد نیاز در فضای باز را داشته باشید.

پاسخ ساده این است که محیط بیرون را وارد خانه خود کنید. حتی اگر در وسط یک شهر بزرگ و در یک ساختمانی مرتفع زندگی می‌کنید، قرار دادن چند گیاه در داخل منزل می‌تواند به عنوان دکوراسیون شاد منزل قلمداد شود.

از گیاهانی با نگهداری ساده و گیاهان داخل منزل که از آن‌ها می‌توان به راحتی مراقبت کرد، استفاده کنید. گیاه سانسوریا، گندمی و حتی برگ انجیری که به خوبی در محیط داخل رشد می‌کنند را خریداری کنید. کمی سبز کردن محیط منزل، راهی عالی برای تصفیه هوا و بالا بردن روحیه افراد است.

5- شلوغی را کنار بگذارید

اگر واقعاً در ایجاد یک محیط شاد جدی هستید، از شلوغی دوری کنید. ما واقعاً اعتقاد داریم كه اگر بتوانید خود را به جایی برسانید كه فقط چیزهایی را نگه دارید كه در خدمت هدفی باشند یا باعث شادی شما شوند، این امر نه تنها فضای جسمی بلكه فضای روانی شما را نیز پاک می‌كند.

کنار گذاشتن شلوغی و توجه به سادگی قسمت بزرگی از خوشبخت بودن است. وابستگی به چیزها بسیار آسان است و هرچه این وابستگی بیشتر باشد، باید از آن بیشتر مراقبت کرد. بنابراین توصیه شماره یک این است که فقط در مواردی سرمایه گذاری کنید که برای شما شادی به ارمغان می‌آورند.

با ما در اینستاگرام همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.